Bez nerwów się nie obyło

Święto Wojska Polskiego uczyliśmy zdobyciem 3 punktów w Szydłowcu, gdzie mierzyliśmy się z Grabką Grabicą. Mecz chwilami nerwowy ale ze szczęśliwym finałem.

Spotkanie rozpoczęło się dla naszej drużyny bardzo korzystnie. W 8. minucie na 25 metrze faulowany był Jakub Pachniewicz. Do stojącej piłki podszedł kapitan Bożyk i huknął w kierunku bramki otwierając wynik. Kolejne minuty pokazały, że znów (podobnie jak w poprzednich meczach) mamy problemy z koncentracją po zdobyciu prowadzenia. W 26 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, jednak kapitan Grabicy zdekoncentrowany dudek-dancem w wykonaniu Sylwka Wojdala posłał piłkę obok lewego słupka. Żółto-niebiescy tworzyli sobie dogodne okazje, chociażby wtedy gdy „Tuchy” Pachniewicz stojąc przed pustą bramką kopnął piłkę słupek. Kibice do końca pierwszej połowy obejrzeli jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Strzelcem dla Stali był Łukasz Mucha.

PRZEJDŹ DO GALERII

Po powrocie na boisko obie ekipy postanowiły nieco zwolnić tempo, mimo że utrzymywał się wynik 1:2. Arbiter zmuszony był wyciągnąć żółte kartki, min. dla Muchy, Pachniewicza i Mąkoli. Gdy mecz wchodził w decydującą fazę nasza drużyna jednak postawiła kropkę nad i. Nie zabrakło tlenu w płucach Miłoszowi Sosnowiczowi w 75. minucie, kiedy to pognał przez ponad połowę boiska prawą stroną zostawiając za plecami rywali. Dochodząc do sytuacji sam na sam nie okazał się samolubny, tylko podał do lepiej ustawionego Roberta Świątnickiego. Czwartą i ostatnią bramkę dołożył Marcin Kotynia.

Zdobycie kompletu punktów sprawia, że początek sezonu spędzimy w górnej części tabeli, zwłaszcza że w trakcie tygodnia będziemy pauzować, ze względu na nieparzystą liczbę drużyn. Natomiast spotkanie 5. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej rozegramy na blaszaku w sobotę o godz. 17.00. Naszym rywalem będzie Omega II Kleszczów. Serdecznie zapraszamy 🙂

Grabka Grabica – Stal Niewiadów 1:4

Wojdal – Miłosz Szczepański (Bogus), Bożyk, Ornafa, Kotynia (Biniek) – Sadowski (Mąkola), Pachniewicz (Cegielski), Grochowalski (Biedrzycki), Marcel Sosnowicz (Lenarczyk) – Mucha, Świątnicki

Bramki: 8’ Bożyk (as. Pachniewicz), 42’ Mucha (Marcel Sosnowicz), 75’ Świątnicki (Miłosz Sosnowicz), 89’ Kotynia (Bożyk)

Żółte kartki: Mucha, Mąkola, Pachniewicz

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00