3 punkty z rezerwami Omegi

Bardzo emocjonujące spotkanie na „blaszaku”! W sobotę 26 października podejmowaliśmy drużynę rezerw IV-ligowej Omegi Kleszczów. Mecz stał na wysokim poziomie, padło wiele goli. Co najważniejsze ten jeden gol więcej dla żółto-niebieskich.

Początek spotkania obfitował w nierozważną grę obrońców obu drużyn. Najpierw sędzia spotkania zmuszony był odgwizdać rzut karny dla gości. 10 minuta meczu i 0:1 dla Omegi. Natomiast już 4 minuty później akcje prawą stroną przeprowadził Filip Stępski, który był nie do zatrzymania. Rośli obrońcy Kleszczowa uciekli się do faulu. Piłkę na 11. metrze ustawił Robert Świątnicki i doprowadził do remisu. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 35. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie w polu bramkowym interweniował Sylwester Wojdal. Piłka spadła pod nogi i rywale ustalili wynik pierwszej połowy na 1:2.

PRZEJDŹ DO GALERII

Druga odsłona gry przyniosła zmianę w grze naszego zespołu. Mocno zabraliśmy się za odrabianie strat i szybko to przyniosło skutek. W pierwszej akcji po wznowieniu gry Patryk Zielonka posłał z własnej połowy wysoką piłkę do Roberta Świątnickiego znajdującego się przed polem karnym. Ten z dwoma rywalami „na plecach” minął ich i strzałem po ziemi zdobył swojego drugiego gola. Nie chcieliśmy na tym poprzestać, parliśmy do przodu po komplet punktów. Trener Karol Jakubczak widząc lekką zadyszkę w naszej grze zdecydował się wprowadzić nowych zawodników. Trzeba przyznać, że miał nosa gdyż to właśnie po akcji Daniela Woźniaka i Damiana Grochowskiego padła bramka na 3:2. W 81 minucie „Łosiu” przedryblował rywala i zagrał piłkę w uliczkę do „Świętego”. Ten znajdując się pod linią końcową podniósł głowę i zauważył na 11. metrze niepilnowanego Grochowskiego. Mocny strzał i wygrana!.

Ciekawe spotkanie za nami, bardzo ważne trzy punkty, które sprawiają, że nie tracimy dystansu do czołówki tabeli. Obecnie znajdujemy się na szóstym miejscu ze stratą do lidera 7 punktów. I to właśnie lider – Skalnik Sulejów będzie naszym kolejnym rywalem. 2 listopada o godz. 13.30 zagramy na stadionie przy ul. Koneckiej 45 w Sulejowie. Serdecznie zapraszamy!

Stal Niewiadów – Omega II Kleszczów 3:2

Wojdal – Miłosz Sosnowicz(Woźniak), Bożyk, Kotynia, Marcel Sosnowicz – Stępski(Sosiński), Mucha(Grochowski), Grochowalski(Pachniewicz), Zielonka(Kupka), Gulej – Świątnicki

Bramki: ’14 ’46 Świątnicki (as. Stępski, Zielonka); ’81 Grochowski (as. Świątnicki)

Żółte kartki: Miłosz Sosnowicz, Pachniewicz