Niewiadów Basket Cup 2014

 

Dnia 24 maja 2014 r. odbyła się siódma edycja turnieju koszykówki ulicznej Niewiadów Basket Cup. Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 drużyn w 3 kategoriach wiekowych.

Po rocznej przerwie turniej powrócił na boisko przy Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów. Punktualnie o godzinie 9.00 uroczystego otwarcia dokonali wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, przewodniczący Rady Gminy Artur Pawlak, pomysłodawca i organizator Niewiadów Basket Cup Paweł Piwowarski oraz prezes Stali Niewiadów Bartosz Urbańczyk.

Tuż po tym do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczkk (wszyscy otrzymali pamiątkowa koszulkę) z Niewiadowa, Ujazdu, Zawady, Wolborza, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek, Łodzi, Sieradza, Turku, Praszki, Częstochowy oraz Pabianic.

W najmłodszej kategorii wiekowej (podstawówka) bezkonkurencyjne okazały się drużyny Jarzynki (dziewczęta) i Lider I (chłopcy), a najlepszymi zawodnikami uznano Martynę Dolewę i Filipa Skibę.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyły zespoły Kociębowe (dziewczęta)  i R-R (chłopcy), natomiast indywidualnie wyróżnili się Natalia Łacwik i Norbert Gajda.

Kategoria Open zawsze cieszy się w trakcie turnieju największym zainteresowaniem, podobnie było i tym razem. Na placu boju stawiły się 24 drużyny, a najlepsze okazały się Dynamity, które pokonały w finale zespół Na łazarskim rejonie i tym samym wygrały Niewiadów Basket Cup 2014. Najlepszym zawodnikiem uznano Wojciecha Pietrakiewicza.

nbc2014galeriaiko

galeria zdjęć

W trakcie  imprezy rozegrano także konkurs rzutów za 3 punkty (Windy Haze 3point Shootout), do którego zgłosiło się 32 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Jan Komorowski, który w finale trafił 7 z 15 rzutów. Z kolei zwycięzcą Windy Haze SlamDunk Contest okazał się Wojciech Gwardecki.

„Cieszę się, że w tym roku pogoda nam dopisała i turniej mógł zostać rozegrany w Niewiadowie. Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i dobrą zabawę, władzom gminnym i wojewódzkim, a także sponsorom za wsparcie, sztabowi organizacyjnemu, wolontariuszom, dyrekcji i uczniom zespołu szkół w Osiedlu Niewiadów za współpracę.” – powiedział Paweł Piwowarski.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy