Historia

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stal Niewiadów powstał w dniu 13 września 2010 roku. W skład Zarządu weszli Zbyszek Kobalczyk, Zbigniew Kołodziejczyk oraz Paweł Piwowarski.

W dniu 30 listopada 2011 roku odbyło się Walne Zebranie, podczas którego dokonano zmian w statucie Klubu oraz wybrano nowe władze. Liczbę członków Zarządu rozszerzono do 11, Prezesem wybrano Bartosza Urbańczyka, Wiceprezesem został Paweł Piwowarski.

Dnia 1 stycznia 2012 odbył się mecz pod hasłem „Nowy Rok ze Stalówką”. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00, dzięki czemu Stal wyprzedziła Cracovię, trenującą w Nowy Rok w południe, co odbiło się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. Strzelcem pierwszej bramki na polskich boiskach w 2012 roku został Rafał Mucha.

W lutym 2012 roku Stal zaczęła organizować zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży. Odbywały się one pod okiem trenera-koordynatora Dawida Wojciechowskiego. Na pierwszych treningach pojawiło się ponad pięćdziesięcioro dzieciaków, w tym kilkanaście dziewcząt. Ostatecznie utworzono dwie grupy młodzieżowe, z których jedna (roczniki 2002-2004) trenuje pod okiem Dawida Wojciechowskiego, a drugą prowadzi Łukasz Mucha.

W dniu 26 maja 2012 odbyła się V edycja turnieju koszykówki ulicznej Niewiadów Basket Cup 2012. Wzięło w nich udział 200 uczestników, toczących zmagania w pięciu kategoriach wiekowych. Organizację turnieju wsparły Urząd Gminy w Ujeździe oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Tydzień później, 2 czerwca, po raz pierwszy Stal Niewiadów zorganizowała turniej piłki nożnej dla dzieci, w którym udział wzięło 18 drużyn, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Te rozgrywki także wsparte zostały przez Urząd Gminy w Ujeździe oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W maju, pod okiem trenera Bogdana Gaugiera, treningi rozpoczęła drużyna seniorów, która w sezonie 2012/13 rozpocznie rozgrywki w B-klasie. W dniu 17 czerwca Stalówka rozegrała pierwszy oficjalny sparing, w którym pokonała Victorię Łódź 9-0.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy