Zagraliśmy dla Wojtka

W niedzielę 15 czerwca miała miejsce kolejna odsłona akcji charytatywnej “Gramy dla Wojtka“. Tego dnia odbyły się dwa niesłychanie emocjonujące piłkarskie widowiska, w których główne role odgrywali żółto-niebiescy.

Jako pierwsi na murawę wybiegli oldboje Stal Niewiadów, którzy podejmowali świeżo upieczonego mistrza Łódzkiej Ligi Oldbojów – Włókniarza Konstantynów Łódzki. Goście, jak na mistrzów przystało, pokazali klasę i ograli żółto-niebieskich 4-1 (bramkę dla Stali zdobył Wojciech Mrugalski, wykorzystując rzut karny po faulu na Wiesławie Ogórku). Trzeba jednak przyznać, że nasi piękni 35-letni zaprezentowali się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że dla znakomitej większości z nich spotkanie z “Kanzas” było powrotem na zieloną murawę po kilku-, a nawet kilkunastoletniej przerwie. Ponadto wszyscy zgodnie zapewniali, że nie było to ich ostatnie słowo.

StalvsUnia2Danie główne podano o 15.30. Goście z Unii Tarnów, jak przystało na III-ligowy zespół prezentowali się dużo dojrzalej niż drużyna Stalówki. Wysoko kultura gry i swoboda w rozgrywaniu piłki sprawiły, że “Jaskółki” uzyskały w pierwszej połowie przewagę, która zaowocował zdobyciem bramki. W polu karnym napastnika gości faulował Adrian Gaugier, a kapitan biało-niebieskich, Kamil Pawlak, pewnie wykorzystał jedenastkę.

Adrian okazję do rehabilitacji miał kilka minut później. Wchodzącego dynamicznie w pole karne Mateusza Mrugalskiego faulował obrońca Unii i chwilę później mogliśmy cieszyć się z wyrównania po pewnym strzale “Adiego”.

W drugiej połowie Stal wyglądała o wiele lepiej. Być może mobilizująco podziałała na zawodników świadomość, że III-ligowca udało się “ugryźć”. Kilkanaście minut po wznowieniu gry długie krzyżowe podanie Bartosza Urbańczyka zamienił na bramkę Patryk Zielonka, a na piętnaście minut przed końcem spotkania, po składnej kontrze, Mateusz Mrugalski podał do Rafała Muchy, który mocnym płaskim strzałem pokonał bramkarza Unii.

STAL Niewiadów – UNIA Tarnów 3-1 (1-1)
Bramki:
Adrian Gaugier (k), Patryk Zielonka, Rafał Mucha – Kamil Pawlak (k).

STAL: Szczepański (Wojdal) – Kotynia, Wojciechowski (C), A. Gaugier, Aleksandrowicz – Ł. Mucha, Mrugalski, Bobrek, Zielonka ( Szczegielniak) – R. Mucha, Urbańczyk.

UNIA: Lisak (Pietuch) – Pawlak, Więcek, Mikołajczyk, Drwal – Jamróg, Ślęzak, Kuzdra, Witek (Kazik) – Drozdowicz, Radliński.

Ostatni akcent sezonu okazał się bardzo optymistyczny. Żółto-niebiescy nie przestraszyli się dużo wyżej notowanego rywala i pokazali pazur. I choć było to jedynie towarzyski charytatywny mecz wynik i gra Stalówki musiały się podobać.

Za pomoc w organizacji naszej piłkarskiej akcji “Gramy dla Wojtka” serdecznie dziękujemy firmom GLADIO, EUROBRUK, Dom Wycieczkowy WENUS, Agencja Ochrony TRANSFER, OUTSIDE THE BOX DESIGN, Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów, Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00