Wracamy do gry!

Piotrkowska liga okręgowa ruszyła!

Po nieudanym sezonie w IV lidze przyszedł czas, aby znów powalczyć szczebel niżej. W dniu 18 sierpnia 2019 roku rozegraliśmy inauguracyjny mecz w Moszczenicy z tamtejszym Włókniarzem.

Nasi zawodnicy przygotowania do sezonu rozpoczęli w połowie lipca, zostawiając za sobą nienajlepsze wspomnienia z poprzednich rozgrywek. Pod okiem trenera Karola Jakubczaka piłkarze przez miesiąc przyswajali wizję gry przez niego preferowaną. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery spotkania kontrolne:
Stal Niewiadów – LKS Lubochnia 3:5
GLKS Wołucza – Stal Niewiadów 3:0
Widok Skierniewice – Stal Niewiadów 0:7
Białka Biała Rawska – Stal Niewiadów 0:7
Z naszym zespołem pożegnali się następujący zawodnicy: Wojciech Gulas, Maciej Kwaśniak, Szymon Milczarek, Mateusz Mrugalski, Łukasz Pach, Michał Polit, Jakub Ryplewicz, Przemysław Szubert, Tomasz Wachowiec, Maciej Walczak, Maciej Wasilewski, Bartosz Wrzosek. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Skład naszego zespołu uzupełniło kilku zawodników, jednak okienko transferowe nie dobiegło jeszcze końca, także nie wykluczone są dalsze wzmocnienia zespołu. Liczymy, że nowi piłkarze przyczynią się do sukcesu sportowego klubu.

Mecz w Moszczenicy zaczął się od mocnego akcentu z naszej strony, staraliśmy się od początku kontrolować grę. Pierwszą okazje na strzelenie bramki miał Krystian Bożyk. Bramkarz był jednak na posterunku. Tak samo dobrze zaprezentował się w 13. minucie meczu, kiedy to obronił strzał z rzutu karnego Roberta Świątnickiego. Jednakże podrażniona duma napastnika nie pozwoliła, by bezbramkowy wynik długo się utrzymał. Już minutę później po akcji lewą stroną boiska piłkę dośrodkował Piotr Gulej, a nasz napastnik mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. W odpowiedzi na gola gospodarze próbowali zagrozić naszemu bramkarzowi i w końcu im się to udało. W 25. minucie po prostopadłym podaniu sytuację sam na sam na wysokości linii pola karnego wykorzystał zawodnik Włókniarza. W momencie podania wydawało się, że gracz ten był na pozycji spalonej, jednakże sędzia nie uniósł chorągiewki. Nie podłamało to jednak naszych piłkarzy, albowiem już w 32. minucie Robert Świątnicki znów wykorzystał doskonałe podanie Piotra Guleja. Współpraca między tymi zawodnikami wyglądała bardzo obiecująco. Mimo straconej bramki pierwsza część spotkania przebiegała wyraźnie pod nasze dyktando.

PRZEJDŹ DO GALERII 

Druga połowa również rozpoczęła się od silnego natarcia naszej drużyny. Swoje szanse mieli Dominik Trepiak i Łukasz Mucha. Dopiero w 59. minucie został ustalony wynik meczu. Przed polem karnym faulowany był nowy zawodnik Filip Stępski. Patryk Zielonka podszedł do stojącej piłki i potężnym strzałem w okienko zdobył trzecią bramkę. Gospodarze w tej sytuacji nie potrafili przeciwstawić się piłkarskimi umiejętnościami, dlatego też musieli posiłkować się faulami. Jeden z zawodników Włókniarza otrzymał drugą żółtą kartkę i co za tym czerwień, przez co kończyliśmy ten mecz z przewagą jednego zawodnika. Wynik spotkania mógł być dla naszej drużyny bardziej korzystny ale w wykańczaniu sytuacji zabrakło odrobiny szczęścia.

Debiutantów trzech, wynik 3:1, punkty trzy ale liczbą dnia niech będzie 280 – tyle właśnie dni musieliśmy czekać na wygraną. Oby już nigdy taki przestój nam się nie przytrafił.

Kolejne spotkanie rozegramy w roli gospodarza. Na Gminnym Stadionie Sportowym w Osiedlu Niewiadów 40 podejmiemy Olimpię Wolę Załężną. Start 24 sierpnia o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy na blaszak!

Włókniarz Moszczenica – Stal Niewiadów 1:3

Świątnicki ’20(as. Gulej) ’32(as. Gulej); Zielonka ’59

Żółte kartki: Dejda, Zielonka, Trepiak, Kotynia

Wojdal – Dejda (Woźniak), Bożyk, Kotynia, Zielonka – Sosiński, Mucha (Pachniewicz), Gulej, Trepiak, Stępski – Świątnicki

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy