Wraca IV liga!

Po zimowej przerwie wracamy do ligowego grania. Już w nadchodzący weekend rozegrana zostanie 19. kolejka IV ligi łódzkiej. Rywalem naszej drużyny będą Zjednoczeni Stryków.

Trzeba powiedzieć wprost – runda wiosenna w naszym wykonaniu nie odzwierciedliła oczekiwań tak kibiców jak i samych zawodników. W 16 meczach zdobyliśmy jedynie 10 punktów co uplasowało nas na przedostatnim miejscu w tabeli. Warto mieć jednak na uwadze problemy z jakimi musiała borykać się nasza drużyna. Notoryczne kontuzje z pewnością nie pomagały wypracować konkretnego stylu gry opartego na określonych zawodnikach. Jednakże limit pecha na ten sezon uważamy za wykorzystany.

Po zakończeniu przerwy między rundami zawodnicy z wielkim zapałem i ochotą przystąpili do treningów. Pot wylany w trakcie szlifowania formy z pewnością znajdzie przełożenie w wynikach na wiosnę. Jako, że jednostka meczowa to najlepsza forma treningu, rozegrane zostały następujące mecze sparingowe:

ŁKS II Łódź – Stal Niewiadów 2:1

Stal Niewiadów – Włókniarz Zelów 3:3

Widzew Łódź U19 – Stal Niewiadów 0:5

Stal Niewiadów – Polonia Piotrków Trybunalski 0:2

Stal Niewiadów – AP UKS Mazovia Tomaszów Maz 3:3

Stal Niewiadów – Oskar Przysucha 1:2

Stal Niewiadów – Widzew II Łódź 1:0

Omega Kleszczów – Stal Niewiadów 2:0

KS Paradyż – Stal Niewiadów 0:3

Start Brzeziny – Stal Niewiadów 1:1

Celem uzupełnienia kadry i wzmocnienia drużyny w walce o IV-ligowy byt w trakcie okresu przygotowawczego przetestowanych zostało kilkunastu zawodników. Mając na względzie umiejętności, doświadczenie, postawę w sparingach i przydatność dla zespołu zakontraktowani zostali:
Łukasz Pach (2000, poprzednio Zawisza Rzgów)

Jakub Ryplewicz (1994, poprzednio Termy Uniejów)

Maciej Wasilewski (1995, poprzednio ŁKS Łomża)

Bartosz Wrzosek (1996, poprzednio GKS Wikielec)

Wojciech Gulas (1995, poprzednio Kawaleria Tomaszów Mazowiecki)

Tomasz Wachowiec (1995, poprzednio Andrespolia Wiśniowa Góra)

Do drużyny seniorskiej włączeni zostali także zawodnicy z naszych drużyn młodzieżowych. Są to:

Z drużyną pożegnali się: Bartłomiej Rój (LKS Lubochnia), Damian Głowacki ( Włókniarz Zelów), Wiktor Dunajski i Artur Dunajski (obaj Miedź Legnica), Bartłomiej Idzikowski. Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów w dalszej karierze.

Kadra wzmocniona, okres przygotowawczy ciężko przepracowany. Tak więc nie pozostaje nic innego jak walczyć na boisku i zdobywać punkty. Sytuacja do najprostszych nie należy, ale z wiarą we własne umiejętności podchodzimy do najbliższych potyczek. Pokażemy rywalom nasz niewiadowski charakter. Cel jest prosty – pozostanie w IV lidze!

Pierwszy mecz już w nadchodzącą sobotę – 23 marca 2019 roku o godzinie 16.00. Naszymi rywalami będą Zjednoczeni Stryków. Zapraszamy wszystkich kibiców na blaszak!!!

Stal Niewiadów 0-0 RKS Radomsko
Osiedle Niewiadów, 24.04.2019r., g. 17.00

Facebook

Sponsorzy