W poszukiwaniu skuteczności

Gdyby w piłce nożnej oceniałoby się wrażenie artystyczne w tym spotkaniu rywala byśmy rozbili. Niestety liczą się gole. A tego jednego decydującego strzelił rywal. W sobotę 29 sierpnia rozegraliśmy mecz z LUKS-em Gomunice.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Obie drużyny przed spotkaniem zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, miały podobny bilans bramkowy. Zdeterminowani wyszliśmy na boisko zawalczyć o 3 punkty. Narzuciliśmy swój styl gry. Od początku nasi zawodnicy raz za razem atakowali bramkę rywali, stwarzaliśmy sobie wiele okazji. Sędzia liniowy dużo razy podnosił chorągiewkę do góry, gdyż podaniami z środka pola próbowaliśmy przenosić ciężar gry pod bramkę Gomunic. Strzały z dystansu, sytuacje sam na sam, gra kombinacyjna – żaden z tych sposobów nie przyniósł nam prowadzenia. Natomiast stuprocentową skutecznością popisał się LUKS. Jedna akcja w 32 minucie i jeden gol.

PRZEJDŹ DO GALERII

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. To my prowadziliśmy grę, to my oddaliśmy bardzo wiele strzałów. Oczywiście niektóre z nich nie były celne, ale całą resztę świetnie łapał bardzo dobrze dysponowany bramkarz Gomunic. Jego dobra gra pokryła się jednak cieniem, gdyż od momentu zdobycia bramki (w pierwszej połowie) notorycznie i w sposób perfidny grał na czas. Daleko takiemu zachowaniu do gry fair-play. Siatka za jego plecami nie chciała jednak zatrzepotać, obity został jedynie słupek po strzale głową naszego kapitana. Ultra ofensywa nie przyniosła rezultatu i po raz trzeci w tym sezonie schodziliśmy z boiska pokonani.

Zdobycie 6 punktów w 5 meczach nie jest najlepszym osiągnięciem. Kolejna szansa na poprawienie sytuacji w tabeli już w najbliższą sobotę 5 września. Na blaszaku w Osiedlu Niewiadów 40 zmierzymy się z kolejnym rywalem zza miedzy. Będzie to Szczerbiec Wolbórz. Start o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!

LUKS Gomunice – Stal Niewiadów 1:0

Błażejewski – Kotynia, Ornafa, Bożyk, Pyśka – Miłosz Sosonowicz (Sadowski), Grochowalski, Mucha (Pachniewicz), Marcel Sosnowicz – Mrugalski (Biedrzycki), Świątnicki

Żółte kartki: Miłosz Sosnowicz, Ornafa, Mucha

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy