Święty w gazie!

Dużo bramek, dobry styl, 3 punkty. Tak brzmi przepis na dobrą sobotę. 28 września 2019 rozegraliśmy mecz, w którym naszym rywalem był Szczerbiec Wolbórz.

Przed 7 kolejką rozgrywek piotrkowskiej klasy okręgowej goście znajdowali się na 3 miejscu. Na papierze zapowiadał się ciężki mecz. Jednak wraz z pierwszym gwizdkiem obawy rozwiała gra naszych zawodników. Wystarczyło 21 minut gry by nasi zawodnicy otworzyli wynik. Po bardzo składnej akcji na lewym skrzydle Patryk Zielonka podał do Roberta Świątnickiego, który przyjął piłkę tyłem do bramki, wymanewrował obrońcę i strzelił mocno z bliskiej odległości. Goście nie byli przygotowani na taki rozwój meczu i zdezorientowani stracili drugą bramkę. Piłkę na 30 metrze przejął Patryk Zielonka i pognał w stronę bramki. Minął bramkarza, strzelił i podwyższył wynik na 2:0. Piłkę na linii bramkowej próbował jeszcze wybić obrońca, jednakże ta wtoczyła się do siatki. Pewna i konsekwentna gra sprawiła, że w 39. minucie swoją drugą (nie ostatnią) bramkę zdobył „Święty”. Do szatni 3:0.

PRZEJDŹ DO GALERII

Druga połowa również przebiegała pod nasze dyktando. Niestety chwila dekoncentracji sprawiła, że w 56. minucie rywal wszedł z piłką w nasze pole karne i faulem sytuację ratować musiał Daniel Woźniak. Sylwester Wojdal wyczuł w którą stronę poleci piłka ale ta prześlizgnęła mu się po palcach. Komfort trzech bramek zapasu musiał być zachowany i już w 59. minucie hat-trick skompletował Robert Świątnicki. Asystował Filip Stępski. Końcowe pół godziny nie przyniosło więcej goli, choć mieliśmy kilka dogodnych okazji. Na boisku pojawili się zmiennicy, głównie młodzieżowcy, którzy udźwignęli wyzwanie dowiezienia wyniku do końca spotkania.

Wielkie gratulacje za świetny mecz w wykonaniu naszych zawodników! Następny mecz rozegramy na wyjeździe w Szczercowie. Spotkanie z Astorią rozpocznie się 5 października o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy 🙂

 

Stal Niewiadów – Szczerbiec Wolbórz 4:1

Wojdal – Woźniak(Miłosz Sosnowicz), Bożyk, Kotynia, Marcel Sosnowicz – Stępski(Ostrowski), Grochowalski, Kupka(Grochowski), Zielonka, Gulej(Pyśka) – Świątnicki(Urbańczyk)

Bramki: ’21 ’39 ’59 Świątnicki (as. 2x Zielonka, 1x Stępski); ’23 Zielonka

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy