Stal wiceliderem!

Od początku jasne było, że zajmujący ostatnią pozycję w tabeli LKS Mierzyn nie ma prawa wywieźć z Niewiadowa punktów. Przekonaliśmy się o tym już w 5. minucie, kiedy z 15 metrów z półwoleja uderzył Szymon Bobrek, wykorzystując zgranie głową Bartosza Urbańczyka. Bramkarz jednak “ekwilibrystyczną robinsonadą” przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 31. minucie Wojciech Aleksandrowicz płasko dośrodkował w pole karne, Bartosz Urbańczyk ustawił tylko piłkę, którą pewnym strzałem umieścił w bramce Szymon Bobrek, rozgrywający na pozycji “10” bardzo dobre spotkanie.

Przed przerwą mieliśmy jeszcze kilka bramkowym sytuacji, ale zimnej krwi (i szczęścia) zabrakło Urbańczykowi i Rafałowi Sobkiewiczowi. Ten drugi zrehabilitował się jednak w 38. minucie dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Grzegorza Walentynowicz, który zdobył swoją 2. bramkę w tym sezonie.

Po przerwie napór Stali nie słabł, ale to goście zdobyli bramkę kontaktową po faulu w polu karnym Radosława Kochelskiego. I zaczęło… brzydko pachnieć. Zamiast spokojnej soboty zafundowaliśmy sobie nerwową końcówkę, a przynajmniej tak się wydawało. Na szczęście udało się zdobyć trzecią bramkę – Sobkiewicz dośrodkował z rożnego, Walentynowicz piłkę zgrał na głowę Urbańczyka, który ją ponownie zgrał, tym razem do wprowadzonego z ławki rezerwowych Arkadiusza Szczegielniaka. Popularny “Pchełka” dokładając głowę bez problemów umieścił piłkę w sieci. Chwilę później świetnym strzałem popisał się Rafał Sobkiewicz, koronując swój niezły występ.

Co najmniej dwukrotnie bramkarz gości uchronił swój zespół przed utratą bramki. Uderzenie Urbańczyka (po dobrym prostopadłym podaniu Łukasza Muchy) sparował na słupek, a chwilę później świetnie wybronił doskonałe uderzenie Rafała Muchy z ponad 20 metrów. Niezłą sytuację miał także Szczegielniak, ale po jego uderzeniu piłka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów.

Dzięki remisowi w meczu Zjednoczeni Gmina BełchatówSzczerbiec Wolbórz żółto-niebiescy awansowali na pozycję wicelidera. Za tydzień czeka nas trudne spotkanie w Piotrkowie Tryb. z grającą z meczu na mecz coraz lepiej Concordią. Na uwagę zasługuje też zwycięstwo Lubochni na bardzo trudnym terenie w Kleszczowie.

Stal Niewiadów – LKS Mierzyn 4-1 (2-0)

Bramki: Bobrek, Walentynowicz, Szczegielniak, Sobkiewicz.

Stal: Wojdal – Wojciechowski, Walentynowicz, Kochelski, Aleksandrowicz – Bobrek (R. Mucha), Gaugier (C), Ł. Mucha, Sobkiewicz (Legęncki), Woźniak (Szczegielniak) – Urbańczyk (Stańdo),

Stal Niewiadów 5-0 Polonia Gorzędów
19.09.2020r. godz. 16.00

Facebook

Sponsorzy