Stal Niewiadów – Zjednoczeni Budziszewice 6-0

Stalówce udało się częściowo zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę w Woli Załężnej. W meczu przed jak zwykle wypełnionymi po brzegi trybunami stadionu w Niewiadowie Stal pewnie pokonała Zjednoczonych Budziszewice 6-0.

Od pierwszego gwizdka jasne było, że żółto-niebiescy nie mogą tego meczu nie wygrać. Pełne zaangażowanie, walka bark w bark i pogoń do końca za każdą piłką nie pozostawiały wątpliwości, że zawodnikom bardzo zależy na zmazaniu plamy z poprzedniej niedzieli. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 15. minucie w dobrej sytuacji znalazł się występujący od początku spotkania w napaści Mateusz Mrugalski znalazł się w dobrej sytuacji na 16. metrze i strzałem „z dużego palca” próbował pokonać bramkarza gości. Do odbitej piłki doskoczył Bartosz Urbańczyk i skierował ją do praktycznie pustej bramki.

Drugi gol dla Stalówki był dziełem Rafała Muchy, który tym razem popisał się doskonałym strzałem z linii pola karnego i zdjął pajęczynę z okienka bramki Budziszewic. Przed przerwą udało się jeszcze podwyższyć na 3-0. Ostatni obrońca Zjednoczonych stracił piłkę na środku boiska na rzecz Bartosza Urbańczyka, który „doholował” ją do pola karnego i płaskim strzałem umieścił w bramce.

Druga połowa stał pod znakiem bezwzględnej dominacji żółto-niebieskich. Kombinacyjna gra przyniosła kolejne trzy bramki. Podzielili się nimi niezawodny Rafał Mucha oraz Maciej Wolak i Łukasz Mucha. Na swojego gola zdecydowanie zasłużył jeszcze Mateusz Mrugalski, który w trakcie całego meczu prezentował się bardzo dobrze i przy lepszej skuteczności swoich kolegów mógłby zapisać na swoim koncie co najmniej pięć asyst.

Warto jeszcze wspomnieć, że Piotr Stasiołek, broniący dostępu do naszej bramki od pierwszej minuty, nie miał wiele pracy. Imponował jednak spokojem w rozgrywaniu piłki z obrońcami i udowodnił, że jakość gry w bramce nie spadnie po wyjeździe Mateusza Pietrzaka na Wyspy Brytyjskie, gdzie, jak donoszą media, ma podpisać kontrakt z którymś z zespołów Premier League;) Gorąco dziękujemy Mateuszowi i życzymy mu powodzenia w podbijaniu angielskich boisk, mając jednocześnie nadzieję, że kiedyś do nas wróci.

Stal Niewiadów – Zjednoczeni Budziszewice 6-0 (3-0)

Bramki: Urbańczyk 2, R. Mucha 2, Wolak, Ł. Mucha.

Stal: Piotr Stasiołek – Marcin Knap (Bartłomiej Pokora), Mariusz Jajek, Dawid Wojciechowski (C), Daniel Woźniak (Arkadiusz Szczegielniak) – Igor Dróżdż (Kamil Rychter), Maciej Wolak, Łukasz Mucha, Rafał Mucha – Mateusz Mrugalski, Bartosz Urbańczyk (Patryk Wachowiec).