Stal Niewiadów – Trójka Tomaszów Maz. 4-0

Za nami ostatni mecz kontrolny. Pierwotnie dzisiaj mieliśmy zainaugurować rozgrywki B-klasy meczem z Białaczowem, jednak ze względu na “przesunięcia” w terminarzu zmierzyliśmy się z juniorami “Trójki” Tomaszów Maz., którzy w poprzednim sezonie zajęli 5. miejsce w wojewódzkiej lidze juniorów, mierząc się z takimi firmami jak Widzew, GKS Bełchatów czy Łódzki KS.

Zapowiadał się zatem poważny sprawdzian. Osiemnastolatkowie z Tomaszowa bynajmniej nie ustępowali nam warunkami fizycznymi, piłkarsko również wyglądali nieźle. W pierwszych 20 minutach tempo było bardzo szybkie, jednak żadnej z drużyn nie udało się “napocząć” przeciwnika. Na lewym skrzydle szalał Mateusz Mrugalski, który raz po raz wkręcał w ziemię obrońców gości. Zabrakło jednak dokładności przy ostatnim podaniu  skuteczności pod bramką “Trójki”

W 25. minucie po strzale pod poprzeczkę z 20 metrów bramkę zdobył Bartosz Urbańczyk i stało się jasne, że Stal nie odpuści i zrobi wszystko, aby tuż przed ligą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Na kolejne bramki trzeba jednak było poczekać do początku drugiej połowy, kiedy to Łukasz Mucha perfekcyjnie obsłużył Bartka Urbańczyka, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał… Mateusza Pietrzaka. “Trójka” przyjechała bowiem bez bramkarza i w 1. połowie Gościnny występ zaliczył Piotr Stasiołek, a w 2. właśnie “Mały”.

W 46. minucie do napaści przesunięty został Rafał Mucha, który w pierwszej połowie “ganiał” na prawej pomocy. Na efekty nie musieliśmy długo czekać – płaski strzał “Murzyna” z 16 metrów wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie 3-0. Kilka minut później ponownie “stary Muszek” popisał się asystą, którą wykończył Rafał. 4-0!!!

Okres przygotowawczy za nami. Niedługo na naszej stronie ukaże się jego obszerne statystyczne podsumowanie. Tymczasem szykujemy się już do meczu w Będkowie (sobota, 1 września, g. 15.30). Mimo że na wyjeździe, mamy nadzieję, że zagramy u siebie;)

Stal Niewiadów – Trójka Tomaszów Maz. 4-0 (1-0)

Bramki: B. Urbańczyk (2), R. Mucha (2).

Stal – Mateusz Pietrzak – Daniel Woźniak, Mariusz Jajek, Dawid Wojciechowski, Radosław Piwowarski – Łukasz Mucha, Maciej Wolak, Kamil Rychter, Rafał Mucha – Mateusz Mrugalski, Bartosz Urbańczyk. Grali ponadto: Igor Dróżdż, Arkadiusz Szczegielniak oraz Bogdan Gaugier.