Stal Niewiadów – Modrzewianka Modrzew 5-2 (3-1)

Stal nie zawiodła swoich kibiców i w ostatnim domowym meczu w tym roku pewnie pokonała Modrzewiankę Modrzew 5-2.

Pierwsza połowa stałą pod znakiem nieustającego naporu żółto-niebieskich. Szczególnie dobrze wyglądało prawe skrzydło, na którym szalał rozgrywający kolejny dobry mecz Mateusz Mrugalski. Pierwsza bramka padła jednak po długim podaniu Bartosza Urbańczyka z głębi pola, które na gola zamienił Bogdan Gaugier. Kilka minut później Urbańczyk także wpisał się na listę strzelców, celnie strzelając z 12 metrów po tym, jak niespodziewanie piłka po małym zamieszaniu spadła mu pod nogi. Dzieła zniszczenia dokonał Mrugalski, który pewnie wykorzystał prostopadłe podanie Macieja Wolaka.

Niestety na przerwę nie schodziliśmy z zerem po stronie strat. Goście zdobyli bramkę po nieporozumieniu w środku obrony. Na więcej nie było ich jednak w pierwszych 45 minutach stać.

Obraz gry w drugiej połowie nie różnił się znacząco od pierwszej części. Stalówka nadal naciskała, jednak nie przekładało się to na liczbę bramkowych sytuacji. Mimo to dwie okazje udało się wykorzystać. Rafał Mucha świetnie zamknął akcję i mocnym płaskim strzałem wykończył dośrodkowanie Mrugalskiego, który chwilę później zaliczył kolejną asystę, wykładając Urbańczykowi „patelnię” na 5. metrze.

Wyniku 5-1 nie dało się jednak dowieźć do końca. Po kolejnym nieporozumieniu, tym razem w środku pola, podcinką w stylu Frankowskiego drugą bramkę zdobył napastnik gości.

W 2012 roku czeka nas jeszcze jedynie wyjazdowy mecz z Czantorią Ręczno. Jeśli chcecie zobaczyć Stal na żywo ostatni raz przed kilkumiesięczną przerwą zapraszamy do Ręczna w niedzielę, 18 listopada, o godz. 13.

Bramki: Urbańczyk 2, B. Gaugier, R. Mucha, Mrugalski.

Stal: Radosław Woźny – Arkadiusz Szczegielniak, Mariusz Jajek (C), Adrian Gaugier, Radosław Piwowarski (Patryk Wachowiec) – Mateusz Mrugalski, Kamil Rychter (Łukasz Mucha), Maciej Wolak, Rafał Mucha – Bartosz Urbańczyk, Bogdan Gaugier (Robert Michalak).