Stal Niewiadów – LUKS Mroczków-Dzielna 8-0 (1-0)

Zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Boisko w Niewiadowie pokryte było kilkucentymetrową warstwą śniegu i jeszcze godzinę przed meczem nie było jasne, czy w ogóle do niego dojdzie. Trójka sędziowska, z 18-letnią panią sędzią(!) na czele, podjęła jednak decyzję: grać.

Boiskowe popisy niewiele miały jednak wspólnego z graniem w piłkę. Warunki uniemożliwiały Stali korzystanie z najgroźniejszej broni, czyli „grania dołem”. Na szczęście przeciwnik nie był zbyt wymagający i żółto-niebiescy przeważali od pierwszych minut. Przewaga nie przekładała się jednak na bramki i do przerwy Stal prowadziła jedynie 1-0 po bramce rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Igora Dróżdża, który z kilku metrów wykończył płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła.

W drugiej połowie, jak to się mówi, obraz gry nie uległ zmianie, z tą różnicą, że Stalówka stała się skuteczniejsza. Niesłabnący napór przyniósł nam wiele bramkowych sytuacji, z których udało nam się wykorzystać aż siedem. Wynik 8-0 trzeba uznać za satysfakcjonujący, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że w normalnych warunkach goście mogliby wyjechać z Niewiadowa z 15 bramkami w plecaku.

Bramki: A. Gaugier 2, Mrugalski 2, Dróżdż, R. Mucha, Rychter, Urbańczyk.

Stal: Piotr Stasiołek – Patryk Wachowiec, Dawid Wojciechowski (C), Daniel Woźniak – Łukasz Mucha, Maciej Wolak, Kamil Rychter, Igor Dróżdż (Mateusz Mrugalski), Rafał Mucha, Adrian Gaugier, Bartosz Urbańczyk (Robert Michalak).

***

Pozostałe mecze grupy I piotrkowskiej B-klasy zostały odwołane, za wyjątkiem meczu Będków-Aleksandrów, który przerwany został w 15. minucie przy stanie 0-4.

***

Mecz naszych trampkarzy, którzy w sobotę o 11 mieli zmierzyć się na wyjeździe z Włókniarzem Moszczenica został odwołany.