Stal Niewiadów – LKS Sobpol Konopnica 2-0

W sobotę 4 sierpnia na niewiadowskim „Blaszaku” gościł zwycięzca skierniewickiej B-klasy LKS Sobpol Konopnica. Drużyna przyjezdnych postraszyła nas strojami w barwach Barcelony, jednak boisko pokazało, że nie było czego się specjalnie bać.

Początek jednak należał do konopniczan, którzy ładną akcję wykończyli niezłym strzałem, który na nasze szczęście wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Piotra Stasiołka.

W miarę upływu czasu do głosu zaczęli jednak dochodzić żółto-niebiescy. Dobrze wyglądało w szczególności prawe skrzydło, gdzie raz za razem urywał się Dawid Wojciechowski. Lepsza gra zaowocowała kilkoma groźnymi uderzeniami Dawida właśnie, Bartosza Urbańczyka oraz Kamila Rychtera i Macieja Wolaka. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Arkadiusz Szczegielniak, któremu nie udało się wykończyć dośrodkowania z prawej strony.

W drugiej połowie Stal nadal naciskała, co prędzej czy później musiało przynieść bramkowy efekt. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Łukasza Muchę, który spokojnym strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza Konopnicy, wykorzystując dobre podanie Macieja Wolaka.

Obejrzyj zdjęcia z meczu

Wiadomo, że „Muchy chodzą parami”. Rafał Mucha nie chciał pozostać gorszy od swojego kuzyna i kilkanaście minut po pierwszej bramce także pokonał bramkarza gości. Długą piłkę za obrońców, posłaną przez Urbańczyka, popularny „Murzyn” zamienił na swoją kolejną bramkę eleganckim, wypieszczonym lobikiem nad golkiperem Sobpolu. Jak do tej pory Rafał trafiał we wszystkich rozegranych przez nas meczach sparingowych. Oby formę utrzymał do meczów punkty.

Z cyklu “ciekawostki”: mecz z trybun oglądał pierwszy obywatel Niewiadowa Cezary „Nazywasz się Kiler i jesteś Kiler” Pazura. Już niedługo będziecie mieli okazję zobaczyć, co powiedział naszej wszędobylskiej kamerze.

Przyszły tydzień będzie niezwykle pracowity dla zawodników Stalówki – przygotowania do sezonu idą pełną parą. We wtorek trening, w środą sparing (w Lubochni, g. 18.30), czwartek i piątek kolejne zajęcia, a w niedzielę mecz kontrolny w Jeżowie (godzina nie jest jeszcze ustalona).

Stal Niewiadów – LKS Sobpol Konopnica 2-0 (0-0)

Bramki: Ł. Mucha, R. Mucha.

Stal: Piotr Stasiołek – Radosław Piwowarski, Mariusz Jajek, Marcin Knap, Bartłomiej Pokora – Maciej Wolak, Kamil Rychter, Łukasz Mucha, Dawid Wojciechowski – Arkadiusz Szczegielniak, Bartosz Urbańczyk. W 2. połowie na boisku pojawili się: Rafał Mucha, Daniel Woźniak, Mateusz Mrugalski, Patryk Wachowiec i Adrian Gaugier. Piotra Stasiołka zastąpił między słupkami Mateusz Pietrzak.

.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy