Sezon, sezon i po sezonie

Meczem z Czartorią Ręczno zakończyliśmy zmagania w sezonie 2012/2013. Pierwsze miejsce w tabeli cieszy, choć po drodze zdarzyło się kilka meczów, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Ale o tym będzie w obszernym podsumowaniu sezonu, które ukaże się już niedługo…

Ręczno nie miało prawa wyjechać z Niewiadowa z choćby punkcikiem. Nie w ostatnim meczu, który miał nam zagwarantować pierwsze miejsce w tabeli; nie w meczu, na który nasi kibice przygotowali taką oprawę i doping.

Przejdź do galerii

W pierwszej połowie jak zwykle Stal przeważała, raz po raz zaskakując gości atakami z prawego skrzydła, na którym szalał Daniel Woźniak, dobrze współpracujący z Igorem Dróżdżem. Bramki padały jednak po zagraniach z lewej strony, gdzie z kolei brylował Łukasz Mucha, którego doskonałe podanie „do pustaka” na bramkę zamienił Bartosz Urbańczyk. Kilka minut później Mucha „zakręcił” prawym obrońcą Czrtorii na tyle mocno, że tamten musiał ratować się zagraniem ręką w polu karnym. Jedenastkę zamienił na gola… Mariusz Jajek, dla którego było to premierowe trafienie dla Stalówki.

W drugiej połowie żółto-niebiescy dokończyli dzieła zniszczenia. Dwukrotnie trafił Adrian Legęncki, który wykończył akcje Łukasza Muchy i Radosława Kochelskiego. Ponownie „ukłuł” także Urbańczyk, wykorzystując asystę Mateusza Mruglaskiego. Po strzale głową bramkarza gości pokonał także Adrian Gaugier, potwierdzając swoją dobrą formę strzelecką w przekroju całego sezonu.

W trakcie meczu pożegnaliśmy Radosława Woźnego, który po ponad 20 latach zabawy z piłką zawiesił buty na kołku. Teraz popularny „Wony” całą swoją energię poświęci na przygotowanie bramkarzy wszystkich drużyn Stalówki.

Ostatni mecz w Stali (jak na razie) rozegrał także Igor Dróżdż, który za kilka dni wyrusza na podbój Szwecji.

Stal Niewiadów – Czartoria Ręczno 6-0 (2-0)

Bramki: Urbańczyk 2, Legęncki 2, Jajek, A. Gaugier.

Stal: Radosław Woźny (Piotr Stasiołek) – Arkadiusz Szczegielniak (Bartłomiej Pokora), Mariusz Jajek, Dawid Wojciechowski (C), Daniel Woźniak – Igor Dróżdż (Adrian Legęncki), Radosław Kochelski, Adrian Gaugier, Łukasz Mucha – Bartosz Urbańczyk, Rafał Mucha (Mateusz Mrugalski).

.

 

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy