Puchar Polski – akt drugi

W środę 21 sierpnia zmierzyliśmy się na wyjeździe w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego z drużyną KS II Paradyż, składającą z juniorów IV-ligowego klubu.

Początek meczu stał pod znakiem długich podań paradyżan raz po raz penetrujących naszą obronę. Juniorom udało się kilka razy stworzyć dogodne okazje do strzelenia bramki jednak udało nam się wyjść z nich obronną ręką. Po 20 minutach skorygowaliśmy ustawienie i to my zaczęliśmy częściej zagrażać bramce gospodarzy. Efektem naszej przewagi była bramka na 1-0 – Mateusz Mrugalski ograł lewego obrońcę i dokładnie dośrodkował na głowę Bartosza Urbańczyka, który „szczupakiem” skierował piłkę do bramki. Przed przerwą Stal przeprowadziła jeszcze jedną bardzo ładną akcję – z lewej strony Rafał Sobkiewicz „klepnął” z Bartoszem Urbańczykiem, po czym wyłożył piłkę na patelni Adrianowi Gaugierowi. Do przerwy dwa zero.

W drugiej połowie gra byłą wyrównana, ze wskazaniem na żółto-niebieskich. Potwierdzeniem tego stanu była bramka na 3-0 zdobyta przez Rafała Muchę, który wykończył w sytuacji sam na sam bardzo dobre prostopadłe podanie Rafała Sobkiewicza, który zanotował tym samym drugą asystę.

Kiedy wydawało się, że spokojnie dogramy mecz do końca zachowując czyste konto z tytułu sędzia po bardzo kontrowersyjnej decyzji pokazał Danielowi Woźniakowi czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Bliski wybronienia rzutu karnego był Piotr Stasiołek, jednak piłka zdołała przełamać jego ręce.

Żółto-niebiescy odpowiedzieli błyskawicznie – Adrian Gaugier na raty wykorzystał prostopadłe podanie Bartosza Urbańczyka i wyprowadził Stal na 4-1. Gospodarze ponownie się jednak odgryźli i po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego ponownie doskoczyli na dwie bramki. Stal jednak nie ustępowała i groźnie kontrowała. Skuteczność, jak zwykle ostatnio, pozostawiała wiele do życzenia, jednak jedną z sytuacji po prostu trzeba było wykorzystać. W polu karnym faulowany był Bartosz Urbańczyk, który osobiście wymierzył sprawiedliwość, zdobywając piątą bramkę.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy – nasze gapiostwo w obronie kosztowało nas utratę trzeciego gola i po raz kolejny kończymy mecz hokejowym wynikiem. Jako przykrą ciekawostkę można  traktować fakt, iż w 4(!) meczu z rzędu tracimy trzy bramki.

KS II Paradyż – Stal Niewiadów 3-5 (0-2)

Bramki: Urbańczyk 2, A. Gaugier 2, R. Mucha.

Stal: Sylwester Wojdal (Piotr Stasiołek)  – Arkadiusz Szczegielniak (Marcin Kotynia), Dawid Wojciechowski (C), Wojciech Aleksandrowicz, Daniel Woźniak – Rafał Sobkiewicz, Mateusz Mrugalski, Adrian Gaugier (Łukasz Mucha), Adrian Legęncki – Rafał Mucha, Bartosz Urbańczyk.

Żółte kartki: Wojciechowski, A. Gaugier.

Czerwona kartka: Woźniak.