Podział punktów w Dzielnej

Wyjazdowe mecze w rundzie wiosennej nastręczają nam sporo kłopotów. Męczarnia w Rzeczycy, odrabianie strat w Lubochni (z Żelechlinkiem), czy niełatwe mecze w Budziszewicach i Inowłodzu dały nam sygnał, że musimy się pilnować. Udawało się, o włos, do 92. minuty meczu.

Jak zwykle od początku spotkania przeważaliśmy, jednak liczba stwarzanych (i niewykorzystanych) sytuacji byłą zdecydowanie mniejsza, niż w poprzednich meczach. Spotkanie w Dzielnej, a dokładniej mówiąc w Bielowicach, należało do gatunku tych, w których po prostu nie idzie. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, choć gospodarze wykorzystywali nasze błędy i groźnie kontratakowali. Na prowadzenie wyszli jednak żółto-niebiescy. W 65. minucie w polu karnym faulowany był Adrian Legęncki, a jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Łukasz Mucha.

W końcowych minutach w nasze szeregi wkradło się sporo niedokładności i nierozważności, co zaowocowało wieloma rzutami wolnymi dla gospodarzy w okolicach pola karnego Piotra Stasiołka. W doliczonym czasie gry po “zbiórce” po jednym z takich wolnych piłka wróciła pod naszą bramkę, spadła pod nogi napastnika Dzielnej, który nie dał naszemu bramkarzowi szans.

Ostatnim akcentem tego meczu było dobre uderzenie głową Adriana Gaugiera, które jednak zatrzymało się na poprzeczce.

Sytuacja w tabeli nieco nam się skomplikowała, zresztą na nasze własne życzenie. W najbliższą sobotę musimy pewnie i spokojnie pokonać Błysk Aleksandrów by o awans nie musieć się martwić do ostatniej serii spotkań i na mecz z Czartorią pozostawić sobie już tylko świętowanie.

LUKS Mroczków-Dzielna – Stal Niewiadów 1-1 (0-0)

Bramka: Ł. Mucha (karny)

Stal: Piotr Stasiołek – Dawid Wojciechowski (C), Mariusz Jajek, Arkadiusz Szczegielniak – Radosław Kochelski, Adrian Gaugier, Łukasz Mucha, Daniel Woźniak – Rafał Mucha, Adrian Legęncki, Bartosz Urbańczyk. Grali ponadto: Bogdan Gaugier, Mateusz Mrugalski, Igor Dróżdż, Bartłomiej Pokora.

.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy