Podział punktów na koniec

Nietypowo, bo w niedzielę o godzinie 16.00 rozegraliśmy na Gminnym Stadionie Sportowym w Osiedlu Niewiadów ostatni w tym sezonie mecz IV ligi łódzkiej. Naszym rywalem była Boruta Zgierz.

Goście do tego spotkania przystąpili spokojnie, gdyż jakakolwiek zdobycz punktowa czy jej brak nie mógł zmienić ich miejsca w tabeli. Natomiast dla nas było sprawą honorową, by na koniec sezonu nie zamykać tabeli. Zdobyliśmy jeden punkt, a dodatkowo bezpośredni rywal w tabeli – Pilica Przedbórz przegrał z Pogonią Zduńska Wola. Do meczu, jak chyba do każdego w tej rundzie, przystąpiliśmy z ofensywnym nastawieniem. Pierwszą część spotkania mieliśmy pod kontrolą, nie dopuszczając rywali pod nasze pole karne, a sami zagroziliśmy Zgierzowi. W 6. minucie etatowy wykonawca rzutów wolnych z dalekich odległości Krystian Bożyk huknął z 30 metrów i bramkarz gości sparował piłkę przed siebie. Ta spadła pod nogi Jana Grada, który z bliskiej odległości strzelił w poprzeczkę. W późniejszym etapie meczu również mieliśmy sporo okazji, głównie poprzez grę skrzydłami. Aż wreszcie w ostatniej akcji pierwszej połowy z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Mucha, a zamykał to wszystko świetnie dysponowany w tym dniu Krystian Bożyk, który z półwoleja umieścił piłkę w siatce. Do przerwy schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

PRZEJDŹ DO GALERII

Po zmianie połów w naszej drużynie zobaczyliśmy debiutanta. Na boisku za Jana Grada pojawił się Krystian Pokora. Życzymy powodzenia w seniorskiej piłce! Nie chcieliśmy poprzestać na jednym golu i tak w 51. minucie praca duetu Mucha-Bożyk zaowocowała kolejnym golem. Do piłki najwyżej wyskoczył nasz obrońca i pewnie umieścił piłkę w siatce. W tym momencie relacje z tego meczy należałoby przerwać. Po podwyższeniu, nasza gra przestała się układać a Boruta w piętnaście minut wbiła nam trzy gole. Rzuciwszy wszystko na jedną szalę zdołaliśmy wyrównać. Ostatnią bramkę w tym sezonie strzałem zza pola karnego strzelił Marcin Kotynia.

Remisowy wynik 3:3 nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. To nasza drużyna przeważała, była kreatywna w konstruowaniu akcji. Ale niestety więcej okazji na pokazanie naszych atutów już nie mamy. Serdecznie dziękujemy kibicom za wspieranie naszych zawodników! Do zobaczenia 😀

Stal Niewiadów – Boruta Zgierz 3:3

Bramki: Bożyk x2, Kotynia

Wojdal – Kotynia, Wachowiec, Bożyk, Woźniak(Szubert) – Pach, Wrzosek(Gulas), Mucha, Grad(Pokora), Gulej – Świątnicki