Po punkcie dla każdego

W sobotę 24 sierpnia 2019 roku na Gminnym Stadionie Sportowym w Osiedlu Niewiadów rozegrany został mecz 2. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Naszym rywalem była Olimpia Wola Załężna.

Po wygranej w Moszczenicy nasza drużyna w dobrych humorach przystąpiła do kolejnego spotkania. Trzy zdobyte bramki, a co ważne dobry styl gry sprawił, że nasi piłkarze wyszli pewnie na boisko z chęcią zdobycia kompletu punktów. Pierwsza połowa była wyrównana. Zarówno Stal jak i Olimpia konstruowali ciekawe akcje. Swoje okazje na strzelenie mieli wszyscy nasi ofensywni zawodnicy. W 13 minucie Robert Świątnicki po prostopadłym podaniu z środka pola minimalnie przestrzelił obok bramki. Później kolejnej dogodnej szansy nie wykorzystał w 17 minucie Piotr Gulej strzelając obok okienka. Także Łukasz Mucha doszedł do sytuacji, w której lobował bramkarza, ale niestety niecelnie. Warto podkreślić, że również goście zagrażali naszej bramce. Zwłaszcza po stałych fragmentach gry. W 40 minucie dośrodkowanie z rzutu wykorzystał zawodnik z Woli Załężnej, jednak sędzia odgwizdał faul na naszym bramkarzu. Do przerwy 0:0.

PRZEJDŹ DO GALERII

Druga połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny. Goście jedynie raz w 48 minucie zdołali przeprowadzić akcję, po której piłka odbiła się od słupka bramki Sylwka Wojdala. Trener Karol Jakubczak widząc nieskuteczność w ataku zdecydował się przeprowadzić dwie szybkie zmiany. I tak na boisku pojawili się Daniel Woźniak i Marcel Sosnowicz. Świeża krew dała kopa naszej drużynie. Już w 55 minucie „Łosiu” przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował po ziemi, niestety zabrakło centymetrów, by akcje domknął Świątnicki. W późniejszym etapie meczu również nie potrafiliśmy wykończyć akcji. W 65 minucie uderzenie Łukasza Muchy z bliskiej odległości zostało zablokowane, a chwilę później po rzucie rożnym i strzale Marcina Kotyni ofiarnie interweniowali obrońcy Woli Załężnej. Okazji do ustalenia wyniku było wiele. Niestety żadnej nie wykorzystaliśmy i do swojego dorobku dopisać możemy jedynie jeden punkt.

Obfitujące w wiele ciekawych akcji spotkanie daje zwiastun tego, że runda jesienna, przy poprawieniu skuteczności, może być dla naszej drużyny bardzo przyjemna. Kolejne mecz rozegrany zostanie 31 sierpnia 2019 roku w Lgocie Wielkiej, gdzie rywalizować będziemy z tamtejszym Startem. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Stal Niewiadów – Olimpia Wola Załężna 0:0

Wojdal – Dejda(Woźniak), Bożyk, Kotynia, Zielonka – Sosiński(Marcel Sosnowicz), Pachniewicz(Kupka), Mucha, Stępski(Miłosz Sosnowicz), Gulej – Świątnicki

Żółte kartki: Świątnicki