Piątka do zera

Pewne zwycięstwo żółto niebieskich! Sobotnie popołudnie 19 września przyniosło nam wiele radości w postaci wygranej nad Polonią Gorzędów.

Po udanym wyjeździe do będącego w czubie tabeli Startu Lgoty Wielkiej (wygrana 0:1, gol Mucha) przyszedł czas na spotkanie z przedostatnią Polonią Gorzędów. Na papierze zapowiadało się łatwe spotkanie, gdyż przeciwnicy zdobyli tylko 7 punktów. Tak jak przewidywano całe spotkanie toczyło się pod naszą kontrolą. W pierwszych minutach gra toczyła się wyłącznie pod bramką gości. Atakowaliśmy i to przyniosło efekt w postaci wywalczonego przez Roberta Świątnickiego rzutu karnego. Tym razem do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł kapitan Krystian Bożyk i otworzył worek z golami. Bez przerwy tworzyliśmy sobie sytuacje bramkowe. Kolejny raz piłka w siatce zatrzepotała w 22 minucie, kiedy to Alan Grochowalski po przejęciu piłki na połowie Polonii uderzył zza pola karnego. Późniejsze trafienia to już wyczyn jednego zawodnika
W 36 minucie po wybronionym strzale Roberta Świątnickiego piłka spadła pod nogi Piotrka Guleja, dla którego formalnością było wykończenie akcji i tak do szatni schodziliśmy z wysokim prowadzeniem.

PRZEJDŹ DO GALERII

Druga połowa była tylko kropką na i. Pewni i skoncentrowani żółto niebiescy wyszli na murawę dopełnić formalności. Kolejne dwa trafienia dołożył wcześniej wspomniany Piotrek Gulej. Warto zaznaczyć, że przy ostatniej bramce asystę zaliczył nasz nowy zawodnik Kamil Marciniak – który z powodu kontuzji Marcina Kotynii najprawdopodobniej będzie występował na lewej obronie. Świetne wejście w drużynę – oby tak dalej!

Powrót zawodników, których na początku sezonu z różnych względów brakowało, powoli odmienia oblicze drużyny. Trzy ostatnie mecze to 7 punktów, ponadto możemy pochwalić się najlepszą obrona w lidze (10 goli straconych). W kolejny weekend tą defensywę czeka najcięższy z możliwych testów – lider Gerlach Drzewica (który jest najskuteczniejszą drużyną, 29 goli). Meldujemy się 26 września o godz. 16.00 przy ul. Kolejowej 27 w Drzewicy. Serdecznie zapraszamy!

Stal Niewiadów – Polonia Gorzędów 5:0

Wojdal – Pyśka (Lenarczyk), Bożyk, Ornafa, Marciniak – Stępski (Biedrzycki), Pachniewicz (Bogusz), Grochowalski, Marcel Sosnowicz (Miłosz Sosnowicz) – Gulej (Mąkola), Świątnicki (Kochelski)

Bramki: 9’ Bożyk (as. Świątnicki), 22’ Grochowalski, 36’ Gulej (Świątnicki), 53’ Gulej, 64’ Gulej (Marciniak)