Niewiadów Football Cup 2015 złoto-brązowy

W dniu 27 czerwca 2015 r. odbyła się trzecia już edycja piłkarskiego turnieju dla dzieci Niewiadów Football Cup 2015. W dwóch kategoriach wiekowych dwanaście zespołów walczyło o miano najlepszych – łącznie w zmaganiach wzięło udział 144 zawodników.

Wśród chłopców urodzonych w roku 2003 zwyciężył zespół Orła Piątkowisko. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Akademii Piłkarskiej Piotrków Trybunalski, a trzecia lokata przypadła w udziale zawodnikom Stali Niewiadów, prowadzonym przez trenera Dawida Wojciechowskiego.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Janusz Włodarczak (Orzeł Piątkowisko), najlepszym bramkarzem uznano Huberta Błaszczyka (AP Piotrków Tryb.), a tytuł najlepszego zawodnika powędrował w ręce Jana Grada (Stal Niewiadów).

Mniej gościnni od swoich starszych kolegów okazali się, prowadzeni przez trenera Mariusza Jajka, piłkarze Stali Niewiadów urodzeni w 2005 roku, którzy pozostawili w pokonanym polu pozostałe pięć zespołów. Obok żółto-niebieskich na podium uplasowały się drużyny Polonii Piotrków Tryb. (2. miejsce) i Włókniarza Moszczenica (3. miejsce).

Indywidualnie wyróżnieni zostali: Daniel Wojtala – najlepszy bramkarz, Marcel Wilkowski – najlepszy zawodnik (obaj Stal Niewiadów) oraz Karol Łaski – najlepszy strzelec (Włókniarz Moszczenica).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a w ręce zawodników wyróżnionych indywidualnie trafiły także stosowne statuetki. Ponadto wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami, a trzy czołowe zespoły z obu kategorii wiekowych otrzymały także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, trenerom, rodzicom oraz wszystkim sponsorom i przyjaciołom Stali Niewiadów, którzy poświęcili swój czas i energię, aby w piątek (podczas przygotowań) i w sobotę być z nami na stadionie Stalówki.