Niewiadów Basket Cup 2013

W dniu 25 maja 2013 r. odbyła się szósta edycja turnieju koszykówki ulicznej Niewiadów Basket Cup. Do rywalizacji przystąpiło 51 drużyn w 3 kategoriach wiekowych.

Po raz pierwszy od 2008 roku organizatorzy nie mieli szczęścia do pogody i imprezę trzeba było przenieść pod dach Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe. Punktualnie o godzinie 9.00 uroczystego otwarcia turnieju dokonali wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz pomysłodawca i organizator Niewiadów Basket Cup Paweł Piwowarski.

Tuż po tym do rywalizacji przystąpiło 200 zawodników i zawodniczek (wszyscy otrzymali pamiątkowa koszulkę) z Niewiadowa, Ujazdu, Zawady, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek, Łodzi oraz Pabianic.

img_3542

Przejdź do galerii

W najmłodszej kategorii wiekowej (PODSTWÓWKA) bezkonkurencyjne okazały się drużyny Orlik II (dziewczęta) i Wiking Animals (chłopcy), a najbardziej wartościowymi  zawodnikami uznano Julię Żmudę i Szymona Szczepańskiego.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyły zespoły Orlik II (dziewczęta) oraz Dream Team (chłopcy), natomiast indywidualne wyróżnienia przyznano Patrycji Kirsz i Fabianowi Stępniowi.

Kategoria Open cieszy się w trakcie turnieju największym zainteresowaniem, podobnie było i tym razem. Na placu boju stawiło się 18 drużyn, a najlepsza okazała się (i tu nazwa może być myląca) ekipa Koniec tabeli, która w finale zmagań pokonała Tim Dim i wygrała Niewiadów Basket Cup 2013. Tytuł MVP trafił w ręce Szymona Kaczmarka.

W trakcie imprezy rozegrano także konkurs rzutów za trzy punkty, do którego zgłosiło się 15 zawodników – bezkonkurencyjny okazał się Adam Bartkiewicz. Z kolei konkurs wsadów zdominowany został przez Arkadiusza „Aro” Przybylskiego.

„Cieszę się, że pomimo złej pogody turniej udało się rozegrać, dzięki temu podtrzymaliśmy cykliczność imprezy, która jest wizytówką Niewiadowa, Gminy Ujazd, a także Województwa Łódzkiego. Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i dobrą zabawę, a władzom gminnym i wojewódzkim, a także sponsorom za wsparcie, sztabowi organizacyjnemu, wolontariuszom i kierownictwu Gminnej Hali Sportowej za współpracę. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku pogoda nam dopisze i turniej będzie mógł odbyć się w Niewiadowie” – powiedział Paweł Piwowarski.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy