Nic dwa razy się nie zdarza…

IMG_8882Mecz z Ceramiką Opoczno zapowiadał się co najmniej interesująco. Nasi sobotni rywale całkowicie przemeblowali skład w porównaniu z poprzednim sezonem i w bieżących rozgrywkach wygrali wszystkie cztery swoje mecze, po dwa w lidze i Pucharze Polski. Na doskonale dysponowaną Stal to jednak nie wystarczyło.

Już w 16. minucie opocznian “napoczął” Bartosz Urbańczyk, który pewnym strzałem głową wykończył świetną akcję i dośrodkowanie Patryka Zielonki, który zaliczył swoją premierową asystę w żółto-niebieskich barwach. Niespełna pół godziny później Patryk mógł się także cieszyć z premierowej bramki (biorąc pod uwagę rozgrywki oficjalne) – Adrian Gaugier huknął z lewej nogi w słupek, a odbitą piłkę do pustej bramki skierował właśnie “Zielo”.

Trzeba napisać, że nasi zawodnicy mieli mecz pod całkowitą kontrolą. Rywale nie potrafili nam w żadne sposób zagrozić, ich ataki konsekwentnie rozbijane były a to przez naszą pomoc, a to przez obronę. Sporadycznie dolatujące w nasze pole karne niedokładnie adresowane dośrodkowania pewnie wyłapywał z kolei Sylwester Wojdal.

Jak mawiał klasyk – w drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zmienił się za to wynik. W 56. minucie żółto-niebiescy zawiązali świetną szybką akcję na lewym skrzydle, której efektem było doskonałe podanie Piotra Guleja, wykończone przez Urbańczyka strzałem z pięciu metrów. Urbańczyk położył także w 83. minucie wisienkę na torcie, kiedy “dokręcił” z lewej nogi z narożnika pola karnego “w same widły”, kompletując już drugi w tym sezonie hat-trick. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

*Doskonały początek sezonu zaliczyli także młodzicy pod wodzą trenera Dawida Wojciechowskiego. Po środowym wyjazdowym zwycięstwie w Radomsku (4-0), w sobotę nie dali szans LKS Lubochnia 2-0. Gratulujemy!

Stal Niewiadów – Ceramika Opoczno 4-0 (2-0)

Bramki: Bartosz Urbańczyk 16′, 56′, 83′, Patryk Zielonka 43′.

Stal: Wojdal –  Niemiec (żk), Kochelski, Walentynowicz, Zielonka (żk) – Gaugier (C) (Bobrek), Gulej (Ł. Mucha), Karoń, Chrzanowski (Dejda), Golewski (Woźniak) – Urbańczyk.