Już za parę dni, za dni parę…

zielon

Fot: www.poroniecporonin.com.pl

Początek ligowego sezonu 2015/2016 już w najbliższą sobotę. Zaczynamy z wysokiego “C”, bowiem na inaugurację przyjeżdża do nas jeden z naszych “najulubieńszych” przeciwników – LKS Lubochnia.

Wszyscy mamy jeszcze świeżo w pamięci nasze wiosenne derbowe starcie, zakończone wyszarpanym w ostatnich sekundach zwycięstwem po bramce Adriana Gaugiera. Jesienią w Lubochni daliśmy jednak popis bezradności i zasłużenie przegraliśmy 0-2. Bilans mamy więc wciąż na minusie, ale tylko do soboty do 18.50 (przynajmniej mamy taką nadzieję).

Okres przygotowawczy w wykonaniu naszych zawodników daje nam powody, aby oczekiwać wysokiej formy. Z sześciu rozegranych spotkań kontrolnych wygraliśmy pięć, a jedno zremisowaliśmy, osiągając całkiem przyjemny bilans bramkowy 25-4. Gdyby doliczyć niedzielny mecz pucharowy w Babach statystyki przedstawiałyby się jeszcze bardziej obiecująco. Z drugiej strony wiadomo jednak, że są trzy rodzaje kłamstw – małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka właśnie.

Jak to zwykle w przerwie letniej bywa zakręciliśmy także trochę transferową karuzelą. Już za cztery dni będziecie mieli okazję zobaczyć w żółto-niebieskich koszulkach kilka starych-nowych i nowych-nowych twarzy. Tak dla porządku:

Przybyli:

Patryk Zielonka (ur. 1994, pomocnik, na zdjęciu) – zawodnik UKS SMS Łódź, wypożyczony w poprzednim sezonie do Porońca Poronin (III liga małopolsko-świętokrzyska), wcześniej Tur Turek, Sparta Brodnica, Widok Skierniewice (roczne wypożyczenie).

Daniel Karoń (1986, pomocnik) – poprzednio Warta Działoszyn, wcześniej m. in. Włókniarz Zelów,

Piotr Dejda (1996, obrońca) – wychowanek Stali Niewiadów, powrót po 3 latach spędzonych w Ceramice Opoczno.

Adrian Niemiec (1995, obrońca) – wychowanek Widzewa Łódź, wypożyczony w poprzednim sezonie do Polonii Piotrków Tryb.

Krystian Bożyk (1994, obrońca) – poprzednio Kawaleria Tomaszów Maz.

Piotr Gulej (1997, pomocnik) – wychowanek Stali Niewiadów, poprzednio Tęcza Janków.

Odeszli:

Adrian Legęncki, Rafał Sobkiewicz, Bartłomiej Stańdo, Patryk Wachowiec. W przerwie zimowej rozstaliśmy się ponadto z Kamilem Kubiakiem i Arkadiuszem Szczegielniakiem.

Jakie wieści dochodzą z obozu Lubochni – z Lechią II Tomaszów Maz. 6-1, ze Skalnikiem Sulejów 8-2, z Mazovią Rawa Maz. 1-2 i w Pucharze Polski z (uwaga) Klubem Sejf Słowackiego 66 Piotrków Trybunalski 1-2. Czyli w kratkę. Na kogo należy zwrócić uwagę? Dobrym kandydatem jest Dominik Trepiak, król strzelców III Turnieju o Puchar Prezesa, rozegranego równiutko miesiąc temu.

Podsumowując – nasz zespół został wzmocniony kilkoma klasowymi zawodnikami, kadra jest szeroka i wyrównana, nikt nie narzeka na urazy, nastroje są baaardzo bojowe, boisko mamy “najzieleńsze” w całym okręgu (poważnie) – naszym nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko BRAMKI ZDOBYWAĆ I WSZYSTKIE MECZE WYGRYWAĆ!

.

DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ 15 SIERPNIA 2015 r. o 17.00.

.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy