Jedna decydująca bramka

W sobotę rozegraliśmy mecz 21. kolejki, w której to rywalizowaliśmy na stadionie w Opocznie. Ceramika okazała się jednak niegościnnym gospodarzem. Po trzecim meczu rundy wiosennej IV ligi w rubryce zdobyczy punktowej nadal tylko jeden punkt.

O godzinie 16.00 sędzia Marcin Tądel rozpoczął spotkanie. Początkowe minuty spotkania były wyraźnym poznaniem się obu przeciwników. Obie ekipy nie narzuciły od razu mocnego tempa gry. Na pierwsze zagrożenie pod którąkolwiek z bramek musieliśmy czekać do 20 minuty, kiedy to były zawodnik tomaszowskiej Lechii Marcin Mirecki, mocnym strzałem sprawdził formę naszego bramkarza Szymona Milczarka. Ten jednak, jak zawsze, był mocnym punktem naszego zespołu. Gracze Ceramiki w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie doszli do sytuacji bramkowej, jednakże najlepszą szansę na strzelenie pierwszego gola miała nasza drużyna. Do piłki ustawionej w bocznym sektorze boiska podszedł Maciej Wasilewski, który posłał idealną piłkę, spadającą między obrońców a bramkarza. W polu karnym świetnie odnalazł się Michał Polit, który skierował piłkę do bramki. Jednakże radość trwała krótko, ponieważ piękna sędzina boczna podniosła chorągiewkę w górę, sygnalizując spalonego.

PRZEJDŹ DO GALERII

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego natarcia gospodarzy. Od samego początku Ceramika podkręciła tempo co zaowocowało kilkoma sytuacjami, między innymi pudłem z dwóch metrów. Szymon Milczarek musiał kilkakrotnie interweniować po strzałach gospodarzy, a to w sytuacji sam na sam, a to po strzale w okienko. Niestety w 59. minucie nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Opoczno przeprowadziło zgrabną akcję, z której wybronieniem nie poradziła sobie nasza formacja defensywna. Bramkę zdobył wcześniej wspomniany Mirecki. W tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak przejście do ofensywy. Zmienionych zostało czterech zawodników, by pobudzić grę z przodu. Efekt jednak nie został osiągnięty. Mimo prób, licznie zgromadzeni kibice żółto-niebieskich nie zobaczyli gola sowich pupili.

Spotkanie zakończyło się niekorzystnym dla nas wynikiem. Mimo to, postaramy się wyciągnąć wnioski z naszej postawy i przystąpić do kolejnego meczu z lepszym przygotowaniem i nastawieniem. Najbliższa okazja na dopisanie 3 punktów już w sobotę 13 kwietnia 2019. Na Gminnym Stadionie Sportowym w Osiedlu Niewiadów 40 podejmiemy Andrespolię Wiśniową Górę. Start o godz. 17.00. Zapraszamy na blaszak!

 

Ceramika Opoczno – Stal Niewiadów 1-0

Milczarek – Kotynia, Polit, Wrzosek, Walczak (Pachniewicz) – Ryplewicz, Wasilewski (Gulej) – Szubert (Kwaśniak), Świątnicki, Gulas (Zielonka) – Pach

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy