Futbol w nowej rzeczywistości

Piłkarska Polska zmartwychwstała na dobre. Wcześniej ligi centralne, a teraz Polska powiatowa wraca do życia, a w tym rozgrywki klasy okręgowej, w której niezmiennie uczestniczy nasza drużyna.

Pustka, niemoc, smutek – takie uczucia z pewnością towarzyszyły większości kibicom piłkarskim na świecie w związku niespodziewanym zawieszeniem wydarzeń sportowych. Również w wydaniu lokalnym dało się odczuć mocną potrzebę wyjścia sobotę na blaszak i wsparcia swoich zawodników. Wraz ze startem Ekstraklasy, I i II ligi liczono na wznowienie również rozgrywek lokalnych. Niestety podjęto decyzje o zakończeniu sezonu 2019/2020.

W naszym przypadku tabela ustalona została po zakończeniu rundy jesiennej, czyli po rozegraniu trzynastu kolejek. Uzyskaliśmy 18 punktów, pięć razy wygrywając, trzy razy remisując i pięć razy przegrywając. Średnia punktów na poziomie 1,38/mecz nie powala, aczkolwiek musimy postawić sprawę jasno, że drużyna po degradacji z IV ligi poddana została gruntownej przebudowie. Do klubu przyszło kilku młodych zawodników, którzy od razu musieli pokazać co potrafią. Oczekiwań nie zawiedli. Jak na pierwszy sezon w tak zmienionej grupie na boiskach prezentowali się solidnie, co zaowocowało stabilną pozycją w środku tabeli. Jednak główną siłą napędową pozostali zawodnicy z doświadczeniem: Robert Świątnicki (Bramki: 10, Asysty: 2), Patryk Zielonka (B: 5, A: 7), Piotr Gulej (B: 6, A: 6). To na nich spoczywał ciężar zdobywania bramek. Równie pozytywnie ocenić należy naszą defensywę. W porównaniu do innych drużyn, stracone 21 bramek jest wynikiem porównywalnym z czołówką. Dobra współpraca w defensywie ogranego tria Bożyk-Kotynia-Wojdal sprawiła, że czyste konto zachowaliśmy w 4 spotkaniach.

Trenerowi Karolowi Jakubczykowi nie dane było poprawić miejsca w tabeli z jesieni, ale kolejna kampania przed nami. Drużyna wznowiła już treningi, testowanych jest kilku zawodników. Żółto niebiescy przygotowują się w świetnych warunkach, boisko na Gminnym Stadionie Sportowym w Osiedlu Niewiadów przygotowane jest perfekcyjnie.  Plan sparingowy prezentuje się następująco:

  • Orzeł Nieborów – Stal Niewiadów 4:1
  • Start Brzeziny – Stal Niewiadów 3:3
  • KKS Koluszki – Stal Niewiadów 1:6
  • Stal Niewiadów – Widok Skierniewice 6:2

O datach i wynikach kolejnych meczów informować będziemy zarówno tutaj jak i na naszym facebookowym profilu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia.

Wracają również rozgrywki regionalnego Pucharu Polski. W weekend 18-19 lipca rozegrane zostaną spotkania pierwszej rundy. Nasza drużyna rozpocznie rywalizację z Relaxem Czerniewice. Mecz zostanie rozegrany na boisku rywala. Spragnionych wrażeń kibiców zapraszamy na mecz! Pamiętajcie trzymajcie dystans i wspierajcie naszych 😉

Olimpia Wola Załężna 2-5 Stal Niewiadów
01.08.2020 godz. 17.00

Facebook

Sponsorzy