Dwa wolne i dwa szybkie – Stalówka liderem

Inauguracja okręgówki wypadła co najmniej okazale. Stalówka rozbiła LKS Mniszków 4-0!

W pierwszych minutach meczu to goście byli w posiadaniu piłki i to najczęściej na naszej połowie. W efekcie udało im się stworzyć jedną groźną sytuację, kiedy to pomocnik Mniszkowa uderzył z woleja w poprzeczkę. Po pięciu minutach żółto-niebiescy się otrząsnęli i zaczęli uzyskiwać przewagę. W 15. minucie 22 metry od bramki faulowany był debiutujący w Stali Kamil Kubiak. Do piłki podszedł oczywiście Radosław Kochelski – wszak dla niego taki wolny jest jak karny. Piękne uderzenie nad murem zatrzymało się dopiero w okienku bramki przyjezdnych.

IMG_7948Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć niezłe okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Bartosz Urbańczyk, Adrian Gaugier i Kamil Kubiak, którego “podcinka” otarła się o poprzeczkę.

W drugiej części gry napór Stalówki trwał dalej. W 61. minucie uderzenie Kubiaka w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz, ale nasz nowy nabytek przejął odbitą piłkę i doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Bartosza Urbańczyka, który strzałem głową zdobył drugą bramkę dla żółto-niebieskich.

Dziesięć minut później Urbańczyk zablokował piłkę wybijaną przez stopera gości, opanował ją w polu karnym, po czym ograł obrońcę i bramkarza Mniszkowa i niemal wbiegając z piłką do pustej już bramki podwyższył wynik na 3-0. W tym momencie było już wiadomo, że nie pozwolimy wydrzeć sobie zwycięstwa.

Kropkę nad “i” postawił występujący w tym meczu na środku obrony Adrian Gaugier, który w 90. minucie ustalił wynik meczu po bardzo nieprzyjemnym strzale z rzutu wolnego, po którym piłka “złapała kozioł” i minęła próbującego interweniować golkipera przyjezdnych.

Dzięki temu okazałemu zwycięstwu Stal Niewiadów została pierwszym liderem piotrkowskiej okręgówki. W najbliższą sobotę o godz. 17 bronić będziemy pierwszego miejsca w tabeli w kolejnym meczu u siebie ze Startem Niechcice, który w sobotę pokonał na własnym boisku KS Poświętne 2-1.

Stal Niewiadów – LKS Mniszków 4-0 (1-0)

Bramki: Urbańczyk 2, Kochelski, Gaugier.

Stal: Szczepański – Wojciechowski, Gaugier, Kochelski, Kotynia – Jajek (C), Chrzanowski (żk), Kubiak (na zdjęciu), R. Mucha (Sobkiewicz, żk), Ł. Mucha (Aleksandrowicz) – Urbańczyk (Stańdo).