Cup goni Cup

prezesjmZa nami weekend pełen emocji sportowo-towarzyskich, mimo że sezon mamy “ogórkowy”. Bez piłki nie potrafimy jednak żyć i w piątek i sobotę graliśmy. To znaczy grały dzieci i pracownicy firm wspierających nasz klub. Ale po kolei.

W piątek 10 lipca odbyła się kolejna edycja Gladio Cup. W dwóch kategoriach wiekowych o puchary, medale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Gladio walczyło łącznie 10 drużyn. Wśród “maluchów” (rocznik 2007 i młodsi) bezkonkurencyjna okazała się Andrespolia Wiśniowa Góra, która wyprzedziła Mazovię Tomaszów Maz. i Stal Niewiadów.

W roczniku 2004 najwyższy stopień podium przypadł w udziale ARPiT Koluszki,  srebro pojechało do Startu Brzeziny, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodników Mazovii Rawa Maz. Żółto-niebieskie drużyny Stalówki, osłabione wakacyjnymi wyjazdami czołowych zawodników, uplasowały się na miejscach piątym i szóstym.

W sobotę w szranki stanęli starsi amatorzy futbolowych wrażeń. Dziesięć zespołów zameldowało się do walki o Puchar Prezesa Stali Niewiadów i “WALKA” to naprawdę najodpowiedniejsze określenie. Bo tej nie brakowało.

Zwycięsko wszystkie starcia zakończyli pracownicy firmy Eurobruk, należącej do… prezesa Stali Niewiadów. W ostatniej, finałowej potyczce pokonali DOK Dalmet. Trzecią lokatę zajęła Slawanna Zielonka.

eurobruk

Tytuł MVP turnieju powędrował w ręce Patryka Zielonki (Sławanna), najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Pietrzaka (Eurobruk), a królem strzelców turnieju został Dominik Trepiak (Pieczarka Centrum).

wójtTrofea wręczali wspólnie najważniejsi ludzie niewiadowskiego futbolu:) Kapitanowie drużyn puchary i gratulacje odbierali od (rzecz jasna) Prezesa MUKS Stal Niewiadów Jarosława Marusika (na zdjęciu u góry), wójta Artura Pawlaka (na zdjęciu u dołu), Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Dariusza Klimczaka oraz prezesa OZPN w Piotrkowie Tryb. Stanisława Sipy.

Turniej o Puchar Prezesa Stali Niewiadów odbył się już po raz trzeci – na pewno nie ostatni. A wszystko to dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom: Eurobrukowi, Gladio, DWD, Fabryce Przyczep NIEWIADÓW, Gramelowi, Pieczarka Centrum, Sławannie, Dalmetowi i OZPN w Piotrkowie Tryb., który zapewnił nam nieodpłatnie wykwalifikowaną opiekę sędziowską, jak zwykle pod światłym przewodnictwem naszego eksportowego arbitra klasy UEFA Elite Pawła Pryczka.

Galerię z dziesiątkami zdjęć znajdziecie na naszym Facebookowym Fanpage’u, czyli 

TUTAJ

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy