Awans blisko…

W końcu udało nam się rozegrać „pełnowartościowe” spotkanie przed własną publicznością – w Niewiadowie, przy pełnych trybunach i, co najważniejsze, zakończone efektywnym zwycięstwem.

Spotkanie rozpoczęło się, a jakże, od dwóch-trzech niewykorzystanych niemal 100-procentowych szans bramkowych. Na szczęście jednak w 20. minucie udało się otworzyć wynik – piłkę zbyt krótko wybitą przez obrońców gości przejął Bartosz Urbańczyk, minął bramkarza i z ostrego kąta, tzw. centrostrzałem 🙂 (słowo modne w relacjach z meczów naszej Ekstraklasy) wyprowadził Stal na prowadzenie.

Kilka minut później ponownie Urbańczyk zagrał głową do Bogdana Gaugiera, który bardzo ładnym strzałem podwyższył prowadzenie. Przed przerwą ponownie trafił, po podaniu Adriana Gaugiera, Urbańczyk, a chwilę później Adrian technicznym uderzeniem lewą nogą zdobył czwartą bramkę dla żółto-niebieskich.

Zobacz zdjęcia z meczu

W drugiej połowie Stal nadal nacierała, a prowadzący wyjątkowo otwartą grę Błysk raz po raz nadziewał się na dobre akcje piłkarzy Stalówki. Udało się wykorzystać pięć z nich, a bramkami podzielili się Bartosz Urbańczyk, Adrian Gaugier, Łukasz Mucha, Mateusz Mrugalski i Igor Dróżdż.

Efektowne zwycięstwo z pewnością podbudowało morale drużyny po zeszłotygodniowym niespodziewanym remisie w Bielowicach. Powodem do zadowolenia jest również fakt, iż już za tydzień, na boisku w Modrzewiu, możemy zapewnić sobie awans do A klasy.

Stal Niewiadów – Błysk Aleksandrów 9-0 (4-0)

Bramki: Urbańczyk 3, A. Gaugier 2, B. Gaugier, Ł. Mucha, Mrugalski, Dróżdż.

Stal: Piotr Stasiołek – Arkadiusz Szczegielniak (Bartłomiej Pokora), Dawid Wojciechowski (C), Mariusz Jajek, Daniel Woźniak – Łukasz Mucha, Radosław Kochelski, Adrian Gaugier, Rafał Mucha (Mateusz Mrugalski) – Bartosz Urbańczyk, Bogdan Gaugier (Igor Dróżdż).

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy