07 zgłoś się

W środę 24 lipca o 18.30 rozegraliśmy w ramach przygotowań do sezonu drugi mecz sparingowy. Na boisku w Żłobnicy podjęły nas rezerwy Omegi Kleszczów, które w sezonie 2012/13 grupę II piotrkowskiej klasy A, wygrywając 21 meczów, remisując jeden i nie przegrywając żadnego(!).

Stal zaczęła jednak „z przytupem” – już w 5. minucie obrońcy gospodarzy wybili piłkę po rzucie rożnym na 25. metr, gdzie już czekał Radosław Kochelski, który huknął „z dropsa” niemal rozrywając siatkę.

Żółto-niebiescy poszli za ciosem i kilka minut później Mateusz Mrugalski dograł z prawej strony w pole karne a Rafał Mucha, wykorzystując błąd bramkarza, podwyższył na 2-0.

Trzecie bramka padła po świetnym wznowieniu gry rzutem z autu przez Arkadiusza Szczegielniaka, który uruchomił Bartosza Urbańczyka, wyprowadzając w pole obrońców gospodarzy. W sytuacji sam na sam Urbańczyk pewnie pokonał golkipera Kleszczowa.

Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Rafał Mucha, wykorzystując sytuację sam na sam, na którą prostopadłym podaniem wyprowadził go Łukasz Mucha.

W przerwie Omega wystawiła drugą jedenastkę, jednak na dobrze dysponowaną Stalówkę było to zbyt mało. Festiwal strzelecki kontynuował Bartosz Urbańczyk, zamieniając na bramkę dobre podanie Rafała Muchy. Po chwili Urbańczyk precyzyjnie dograł piłkę na głowę Łukasza Muchy, który bardzo ładnym strzałem głową zdobył bramkę nr 6.

Ostatnia bramka padła po świetnej akcji Łukasza Muchy i Urbańczyka, którzy wymienili cztery podania z pierwszej piłki, co skończyło się strzałem tego ostatniego do pustaka. Akcja palce lizać 🙂

Warte odnotowania jest boisko, na którym rozegrano spotkanie – idealnie równe, pięknie przycięte, delikatnie zroszone (!). Jednym słowem dywan. Ciekawe kiedy następnym razem przyjdzie nam zagrać na tak przygotowanej murawie.

Omega Kleszczów II – Stal Niewiadów 0-7 (0-4)

Bramki: Urbańczyk 3, R. Mucha 2, Ł. Mucha, Kochelski.

Stal: Sylwester Wojdal – Arkadiusz Szczegielniak, Radosław Kochelski, Wojciech Aleksandrowicz, Daniel Woźniak – Łukasz Mucha, Adrian Gaugier, Adrian Legęncki, Mateusz Murgalski – Rafał Mucha, Bartosz Urbańczyk. Grali ponadto: Piotr Stasiołek, Bartłomiej Pokora, Marcin Kotynia, Szymon Bobrek, Rafał Sobkiewicz.

.

Stal Niewiadów 2-0 Świt Kamieńsk
14.11.2020r. godz. 13:00

Facebook

Sponsorzy